پس از آنکه پاول دوف، بنیانگذار پیام رسان تلگرام، حاضر نشد کدهای رمزگشایی پیام های کاربران را در اختیار دولت روسیه قرار دهد، دادگاهی در این کشور حکم مسدود شدن فوری این شبکه اجتماعی را صادر کرد. نهایتاً در این هفته این حکم عملی شد و پیام رسان محبوب تلگرام در کشور روسیه فیلتر شد. اما طبق آنچه که دورف در صفحه شخصی خود در توئیتر و کانالش در تلگرام اعلام کرده است، این موضوع چندان تأثیری در تعداد کاربران این پلت فرم نداشته است.

  پاول دورف، مدیرعامل شبکه اجتماعی روز گذشته در کانال تلگرام خود گفت:

  در ۲۴ ساعت گذشته تلگرام توسعه دهندگان اینترنت در روسیه مسدود شده است. دلیل آن اینست که ما کلیدهای رمزنگاری  را به سازمان های امنیت روسیه تحویل ندادیم. برای ما این یک تصمیم آسان بود. ما به کاربرانمان قول امنیت ۱۰۰ درصدی را دادیم و تحت هیچ شرایطی آن را نقض نخواهیم کرد.

  علیرغم این مسدودسازی، ما تا کنون شاهد کاهش قابل ملاحظه ای در تعامل کاربرانمان نبوده ایم، زیر روسی ها به استفاده از پروکسی ها و  VPN ها روی آورده اند. ما همچنین به سرویس های ابری شخص ثالث اتکا کرده ایم تا برای بخشی از کاربرانمان در دسترس بمانیم.

  از حمایت و وفاداری شما کاربران روسی تلگرام ممنونیم. مرسی از اپل، گوگل، آمازون، مایکروسافت برای آنکه در سانسور سیاسی نقشی ایفا نکردند.

  روسیه حدود ۷ درصد از کاربران پایه تلگرام را تشکیل میدهد و حتی اگر کل این بازار را از دست بدهیم، رشد معمول تلگرام در سایر مناطق این زیان را ظرف چند ماه جبران خواهد کرد. با این حال برای من شخصاً مهم است که مطمئن شویم همه کار برای کاربران روسی انجام داده ایم.

  برای حمایت از آزادی های اینترنتی در روسیه و سایر نقاط، من شروع به پرداخت کمک های بیت کوینی به افراد و شرکت های که پروکسی های socks5 و VPN تهیه می کنند، کرده ام. من خوشحالم که امسال میلیون ها دلار در این راه اهدا کرده ام و امیدوارم که دیگران هم این کار را انجام دهند. من آن را مقاومت دیجیتالی نامیدم، یک جنبش غیرمتمرکز که بر  آزادی های دیجیتال و پیشرفت در سطح جهانی استوار است.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت تبلت فور یو محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس