کمپانی LG بزرگترین سازنده پنل های تلویزیونی OLED در جهان، به طور شگفت انگیزی به توسعه و افزایش خطوط تولید خواهد پرداخت! این شرکت کره ای به تازگی اعلام کرده است که برای افزایش تولید آستین بالا زده است؛ بر خلاف بازار داخلی کشورهایی همچون ایران که به کاهش تولید، افزایش قیمت و کاهش فرصت های شغلی دچار هستند، کشورهای در حال توسعه در حال بالا رفتن ظرفیت تولید و حتی کاهش قیمت محصولات خود هستند.

    ال جی الکترونیک اعلام کرده است که تا سال ۲۰۲۱ تولید سالانه خود را تا ۶ برابر افزایش خواهد داد. تولید تلویزیون و پنل های OLED تولید شده توسط LG در سال ۲۰۱۷ برابر با ۲ میلیون واحد بوده که در سال ۲۰۱۸ ب۰ ۳ میلیون دستگاه افزایش خواهد یافت. در نتیجه روند رو به رشد LG آن را تا سال ۲۰۲۱ به ۱۰ میلیون تلویزیون در سال خواهد رساند. در حال حاضر در جهان سالانه بیش از ۲۰۰ میلیون تلویزیون در سال فروخته می شود.

    تحلیلگران اعلام کرده اند در حال حاضر ۵۰% از فروش تلویزیون های جهان به پنل های OLED اختصاص دارد که البته همه آن مربوط به LG نبوده و ۱۳ تولید کننده شریک این کمپانی از جمله سونی، فیلیپس، پاناسونیک و Bang & Olufsen در این زمینه فعال هستند. این شرکت ها امیدوار هستند تا فروش پنل های OLED در جهان را به ۷۰% برسانند که البته در این میان رقبای بسیاری از جمله بزرگترین تولید کننده تلویزیون در جهان، سامسونگ، را پیش رو خواهند داشت که با تکنیک QLED با آنها رقابت خواهد کرد. LG Display در حال برنامه ریزی برای سرمایه گذاری حدود ۱۸ میلیارد دلاری در تکنولوژی OLED تا سال ۲۰۲۰ است. این شرکت در حال حاضر یک کارخانه OLED 10.5G را تاسیس می کند که قادر است تلویزیون OLED بزرگ با رزولوشن ۸K را تولید کرده و یک کارخانه دیگر ۸G را در چین معرفی خواهد کرد.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت تبلت فور یو محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس