شیائومی در جهان به عنوان یکی از سازندگان گوشی هوشمند، مشهور است، این شرکت در زمینه تولید هدفون های ایرباد نیز نامی برای خود دست و پا کرده است. اما ساخت دوربین آن چیزی نیست که از پنجمین سازنده بزرگ گوشی انتظار داشته باشیم. حالا البته با خواندن این خبر شاید آمادگی پذیرش این موضوع را بدست آوریم. چرا که طبق گزارش بلومبرگ، شیائومی در نظر دارد با ارائه پیشنهادی به گوپرو، این شرکت سازنده دوربین را به تصاحب خود درآورد.

    آغاز این ماجرا به ژانویه ۲۰۱۸ برمیگردد، زمانی که GoPro اعلام کرد که کسب و کار مرتبط با هواپیماهای بدون سرنشین خود را به دلیل مشکلات مالی گسترده، تعطیل خواهد کرد. نیک وودمن، مدیرعامل گو پرو در مصاحبه ای در آن زمان گفت که آمادگی فروش این کمپانی را دارد. او گفت:

    اگر فرصتی برای ادغام GoPro با یک شرکت مادر بزرگتر وجود داشته باشد، این می تواند به کسب و کار ما و فراهم شدن شرایط برای بازگشت بهتر به سرمایه گذاری کمک کند. ما به استقبال فرصت های این چنینی خواهیم رفت.

    براساس اخباری که امروز منتشر شده است، شیائومی به این معامله علاقمند است و قصد خرید گو پرو را دارد. اما از جزئیات این معامله هنوز خبر چندانی در دسترس نیست. گوپرو شرکت آمریکایی است که در زمینه توسعه و تولید دوربین های شخصی کیفیت بالا به شهرت رسیده است. این شرکت در سال ۲۰۰۲ توسط نیک وودمن، مدیرعامل فعلی آن تأسیس شد و به دلیل عرضه دوربین های با کیفیت با قیمت های مناسب به سرعت معروف شد. گوپرو در جهت توسعه بازار خود به تولید هواپیماهای بدون سرنشین (کارما) روی آورد، اما به دلیل مشکلات این پهپاد و بازخوانی آنها توسط شرکت، کارما نه تنها توانست سود بیشتری برای شرکت به همراه بیاورد، بلکه زمینه لغزش های بیشتر نیز شد. این روزها گوپرو از نظر اقتصادی وضعیت چندان مناسبی ندارد و خرید این شرکت توسط شیائومی می تواند تا حدودی مشکلات فعلی آن ها را برطرف کرده و نام برند گوپرو را دوباره به روزهای اوج بازگرداند.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت تبلت فور یو محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس