انجام عملیات مختلف توسط صدا به کارها سرعت می بخشد و یک موضوع بسیار جذاب است. این قابلیت در ویندوز ۱۰ نیز ارائه شده است و کاربران فقط با بیان برخی از جملات می توانند عملیات مختلف را انجام دهند و به کارهای خود رسیدگی کنند. در واقع این قابلیت در اجرای برنامه های مختلف، جستجوی فایل ها و پوشه ها و پاسخ به سوالات عملکرد بسیار خوبی دارد و برای کاربران بسیار کاربردی خواهد بود. در این مطلب قصد داریم تا نحوه ی راه اندازی این قابلیت و تشخیص گفتار را آموزش دهیم.

  در ابتدا کافی است Windows Speech را در نوار جستجوی کورتانا تایپ نمایید و Windows Speech Recognition را اجرا کنید.

  در پنجره ی باز شده بر روی Next کلیک کنید.

  در مرحله ی بعد میکروفون خود را انتخاب نمایید و برای دریافت نتیجه ی بهتر از میکروفون یک هدست استفاده کنید تا تشخیص گفتار بهتر صورت گیرد.

  زمانی که میکروفون شما آماده بود بر روی Next کلیک کنید و در مرحله ی بعد باید متن نمایش داده را در میکروفون بخوانید و در نهایت بر روی Next کلیک کنید.

  پس از پایان مرحله ی تشخیص گفتار پنجره ی جدیدی نمایش داده خواهد که با انتخاب گزینه ی Enable document review، کلمات و عباراتی در اختیارتان قرار خواهد گرفت که به درک بهتر کامپیوتر کمک خواهد کرد.

  در پنجره ی بعد باید حالت فعال سازی این قابلیت را انتخاب کنید و در نهایت بر روی Next کلیک نمایید. سپس پنجره ی جدیدی باز می شود که عبارات مختلف برای اجرای عملیات مختلف توسط صدای شما را در اختیارتان قرار می دهد و درخواست می کند که آن را پرینت کنید و در اختیار داشته باشید.

  در نهایت پس از پایان مراحل، برای فعال کردن این قابلیت، Windows Speech را اجرا کنید و عملیات مختلف را بیان کنید تا سیستم با تشخیص صدای شما به اجرای آن ها بپردازد.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت تبلت فور یو محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس