دیدن مسابقات فرمول E تجربه ای کاملا متفاوت نسبت به همه مسابقات موتوراسپورت دیگر است. در این مسابقات خبری از صداهای فوق العاده بلند پیشرانه های کم حجم و در عین حال قدرتمند نیست. با این حال مسابقات فرمول E حداقل از یک نظر بخشی مهم در ورزش های موتوراسپورت و حتی صنعت خودروسازی به حساب می آیند زیرا به عقیده بسیاری آینده در اختیار ماشین های الکتریکی است. اخیرا نسل جدید ماشین های فرمول E معرفی شدند که نشان دهنده طراحی جذاب و آینده نگرانه آنها هستند.

    اولین نکته ای که درباره این ماشین ها به چشم می خورد Halo یا محافظی است که برای راننده در نظر گرفته شده. این طرح قبلا توسط رانندگان فرمول یک بررسی شده بود اما هنوز به صورت یک قانون برای طراحی ماشین های این مسابقات به شرکت ها ابلاغ نشده. با این حال مسئولین فرمول E تصمیم گرفته اند تا از طرح Halo استفاده کنند و خطرات برای رانندگان را به حداقل برسانند. نکته دیگری که با استفاده از Halo باید به آن توجه کرد عدم تعویض خودرو در میانه مسابقه است. پیش از این ماشین های فرمول E از باتری هایی استفاده می کردند که توانایی اتمام یک مسابقه کامل را نداشتند و ماشین می بایست در میانه مسابقه تعویض میشد. اما به کارگیری از Halo و زمان نسبتا زیادی که باید صرف خروج راننده از یک ماشین و استفاده از ماشین جدید کرد باعث می شود بتوان نتیجه گرفت ماشین های نسل بعد از باتری هایی با ظرفیت چندین برابر بیشتر استفاده می کنند و نیازی به تعویض آنها در میانه راه نیست.

    در حال حاضر تنها نکته ای که درباره ماشین های نسل جدید فرمول E مشخص شده سریعتر بودن آنها نسبت به نسل قبل است. ماشین های قدیمی تر شتاب صفر تا صد ۳٫۵ ثانیه ای داشتند و مدیر اجرایی فرمول E از سریعتر شدن آنها خبر داده بود. با این حال به گفته وی جزئیات تکمیلی و نهایی درباره این ماشین ها در زمان معرفی رسمی آنها در نمایشگاه خودروی ژنو منتشر خواهند شد.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت تبلت فور یو محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس