دوستان و همراهان تبلت فور یو، همانطور که می دانید مدتی است که به گزارش های رسمی و غیر رسمی از بازار تبلت فور یو و قطعات داخلی ایران پرداخته ایم؛ اقدامی که عملا تا کنون در وب سایت های ایرانی بی سابقه بوده و این مسئله چنان مورد توجه خوانندگان محترم ما قرار گرفته است که موجبات کپی برداری از آنها را برای برخی از وب سایت ها فراهم کرده است!

    همانطور که می دانید، افزایش قیمت دلار و شکست رکورد آن در روزهای اخیر یکی از دلایل بالا رفتن قیمت تبلت فور یو و قطعات کامپیوتری بوده است؛ اما اگر از خیر داستان “بازخورد ماینرها به بازار کارت گرافیک” بگذریم، بالا رفتن قیمت دلار بخش های دیگری را نیز با مشکلاتی روبرو کرده است. بسیاری از علاقمندان به کنسول های بازی و گیمرهایی که توان خرید کامپیوترهای مخصوص بازی را ندارند، انتخابی سنتی و البته ارزشمند با نام “کنسول های بازی” را در گونه های نسل هشت و هشت و نیم پیش رو دارند.

    کنسول های موجود در ایران که انتخاب اصلی گیمرها و کنسول بازهای حرفه ای هستند، شامل PS4، PS4 Pro و Xbox One هستند. کنسول بازی Xbox One X نیز مدتی است که در بازار داخلی کشور به فروش می رسد که در حال حاضر به دلیل قیمت بالا و کمبود بازی های اختصاص یافته به آن، چندان مورد توجه این گروه از کاربران قرار نمی گیرد. متاسفانه باید بگوییم که طی هفته گذشته، قیمت هر یک از کنسول های بازی به طور قابل توجهی افزایش یافته است. این افزایش قیمت در اوایل هفته جاری با چیزی در رنج ۵۰ هزار تومان برای کنسول های Playstation 4 آغاز گردیده و و اینک حتی تا ۲۵۰ هزار تومان نیز افزایش یافته است.

    کنسول بازی Xbox One نسخه S با هارد دیسک ۱ ترابایتی، اینک با قیمتی در حدود ۱ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان به فروش می رسد؛ رقیب اصلی آن در بازار یعنی کنسول Playstation 4 در نسخه ۵۰۰ گیگابایتی نیز با قیمتی در حدود ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می شود. همچنین کنسول بازی PS4 Pro نیز با قیمتی در حدود ۱ میلیون و ۸۰۰ الی ۹۰۰ هزار تومان به فروش می رسد. شایان ذکر است که قیمت های ذکر شده بر اساس مدل های دارای گارانتی بوده و در صورت انتخاب بیمه، این قیمت های بیشتر نیز خواهد شد. آیا هم اینک خرید کنسول های بازی با این قیمت و سپس پرداخت هزینه های بعدی برای حق اشتراک و بازی ها، در بازار ایران منطقی است؟

    پیشنهاد تبلت فور یو:

    در حال حاضر به خریداران کنسول های بازی توصیه می کنیم که از خرید این محصولات اجتناب کرده و تا پایدار شدن قیمت دلار منتظر بمانند. امکان کاهش قیمت کنسول های بازی وجود دارد.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت تبلت فور یو محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس