اوایل مهرماه امسال بود که ما خبر رفع فیلتر نرم افزار مسیریاب ویز را با شما به اشتراک گذاشتیم. اما رفع فیلتر ویز آنچنان طولانی مدت نبود و چند روز بعد خرم آبادی، دبیر کارگروه مصادیق مجرمانه در مصاحبه ای گفت که نرم‌افزار ویز رفع فیلتر شده است و از وزارت ارتباطات و شرکت زیر ساخت خواستیم تا ترتیبی بدهند مجدد فیلتر شود. نرم افزار ویز که یک مسیریاب کاربردی و مورد استفاده مردم عادی و رانندگان تاکسی های آنلاین بود، مجددا فیلتر شد.

     پس از فیلترینگ ویز، تاکسی های آنلاین با دسترسی به اطلاعات محرمانه کاربران در گوشی، دیگر به رانندگانی که این برنامه را بر روی گوشی خود نصب داشتند، اجازه فعالیت ندادند و ادامه کار آنها را منوط به حذف این برنامه اعلام کردند. حالا با گذشت چیزی در حدود سه ماه دوباره خبر از رفع فیلتر این برنامه به گوش میرسد.

    به گزارش خبرگزاری فارس و بنابر گزارش کاربران اینترنت مسیریاب Waze بر روی اینترنت ADSL و موبایل بدون محدودیت قابل استفاده می باشد. این در حالیست که پیش از این ویز به دستور دادستانی به دلیل اسرائیلی بودن شرکت سازنده آن و دسترسی سازنده به اطلاعات مسیرهای رفت و آمد کاربران فیلتر شده بود. پس از آنکه ویز دوباره و با حکم دادستانی فیلتر شد برخی کاربران اظهار می‌کردند که می‌توانند در برخی مواقع بدون محدودیت از این اپلیکیشن استفاده کنند برخی کاربران نیز همچنان امکان استفاده از آن را نداشتند.

     تا این لحظه اعلام رسمی درباره علت در دسترس قرار گرفتن دوباره یا رفع فیلتر این پیام رسان نشده است. اما اخیرا ویز اپدیتی ارایه کرده است و مشخص نیست دسترسی سراسری دوباره به این مسیریاب ناشی از تغییرات فنی نرم افزار است یا رفع فیلتر. به نظر میرسد میرسد که فیلترینگ مسیریاب ویز و رفع فیلتر آن داستان دنباله داری باشد که به اینجا ختم نمی شود.

    نظر شما چیست؟ آیا شما از این اپلیکیشن مسیریاب استفاده می کنید؟ آیا ویز برای شما هم رفع فیلتر شده است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت تبلت فور یو محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس