یکی از سوالاتی که ذهن برخی از کاربران علاقمند به خودرو و تکنولوژی های مرتبط با آن را مشغول کرده آن است که چرا ماشین های الکتریکی که توانایی حرکت بدون نیاز به راننده را نیز دارند هنوز به همراه پدال های گاز و ترمز و فرمان تولید می شوند؟ البته پاسخ به این سوال چندان دشوار نیست. ماشین های خودران به این دلیل مجهز به امکانات مورد نظر ساخته می شوند که در صورت تمایل راننده به رانندگی به صورت کلاسیک این امکان را در اختیار وی قرار دهند و ضمنا ماشین های الکتریکی و هوشمند هنوز به مرحله ای از توانایی نرسیده اند که نیاز به راننده در آنها کاملا به صفر برسد. با این حال کمپانی جنرال موتورز آماده است اولین شرکتی باشد که ماشین هایی بدون پدال و فرمان تولید می کند.

    این شرکت اخیرا در نمایشگاه CES 2018 اعلام کرد اولین ماشین های الکتریکی و هوشمند کمپانی که اثری از پدال های گاز و ترمز و البته فرمان در آنها نیست در سال ۲۰۱۹ تولید و روانه بازار می شوند. این ماشین ها در واقع نسل چهارم از اتومبیل های الکتریکی بولت شورولت هستند که در حال حاضر نیز جزو ماشین های محبوب الکتریکی در ایالات متحده به حساب می آیند. جنرال موتورز قصد دارد با این کار در رقابت بسیار فشرده ساخت ماشین های الکتریکی هوشمند دست بالا را در اختیار داشته باشد. فورد به عنوان یکی از اصلی ترین رقبای آنها ماشین های بدون فرمان را برای سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی کرده و گفته می شود گوگل نیز اولین ماشین های کاملا بدون راننده خود را به زودی معرفی می کند. از جمله چالش های جنرال موتورز برای ساخت این ماشین می توان به موارد قانونی آن اشاره کرد. برای مثال آنها باید روش های حفظ ایمنی سرنشینان را به گونه ای متفاوت برای کسب استانداردهای کمیسیون امنیت راه های ایالات متحده اجرا می کردند زیرا ماشینی که فرمان نداشته باشد از کیسه هوای داخل فرمان نیز بدون بهره خواهد بود. با این حال جنرال موتورز پتنت های متعددی را برای دستیابی به استانداردهای لازم به ثبت رسانده و کاملا برای ورود به عصر جدیدی از ماشین های هوشمند آماده است.

    شرکت پردیس صنعت سیاره سبز(green) تولید کننده محصولات تبلت فور یوی و لوازم جانبی کامپیوتر حامی وب سایت تبلت فور یو در نمایشگاه CES 2018 از همراهی شما کمال تشکر را دارد.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت تبلت فور یو محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس