با کاهش میزان ذخیره سوخت های فسیلی استقبال از انرژی های قابل بازیافت بیشتر شده و یکی از بهترین انواع انرژی های قابل بازیافت  انرژی خورشیدی است. استفاده از فضاهای مناسب برای نصب پنل های ذخیره کننده انرژی خورشید به چالشی برای مهندسان تبدیل شده است و برای یافتن محل نصب مناسب ایده های مختلفی تاکنون اجرایی شده اند. یکی از این ایده ها نصب پنل های خورشیدی در کف جاده است. جاده های مجهز به پنل های خورشیدی مستعد مشکلات فراوانی مانند صدمات روزمره، برف و غیره هستند اما احتمالا مهندسان هیچوقت دزدیده شدن را جزو مشکلات آن پیشبینی نکرده بودند.

    خبرگزاری Qilu Evening News به تازگی اعلام کرده است که بخش کوچکی از پنل های خورشیدی نصب شده در جاده ای در شهر Jinan در روز ۲ ژانویه دزدیده شده است. قطعه پنلی به ابعاد ۵٫۹x73 اینچ در حالی از این جاده مدرن دزدیده شده که تنها ۵ روز از تاریخ بهره برداری آن گذشته بود. به گزارش این خبرگزاری این قطعه پنل خورشیدی به صورتی کاملا ماهرانه بریده شده بود که در نگاه اول به نظر میرسید بر اثر نصب نادرست کنده شده باشد. جاده مذکور به سرعت ترمیم یافته و پلیس جستجو برای یافتن عاملین این دزدی و قصد آنها از انجام این عمل را آغاز کرده است.

    نکته جالب درباره این اتفاق این است که بطور مشخص نمیتوان قصد عاملین از ارتکاب این عمل را دریافت. اگرچه ساخت پنل های خورشیدی پروسه ای بسیار هزینه بردار است اما خود پنل ها به تنهایی ارزش چندانی ندارند، بنابراین هدف سارقین فروش و پنل ها و ثروتمند شدن از این طریق نبوده است. از طرفی نمیتوان انگیزه عاملین را استفاده شخصی در نظر گرفت زیرا این پنل ها صرفا جهت کاربری در جاده طراحی و ساخته شده اند و با توجه به پوشش جاده ای روی آن استفاده از پنل برای موارد کوچک امکانپذیر نیست. در نهایت تنها عاملی که میتوان آن را انگیزه سارق یا سارقین برای دزدیدن این قطعه در نظر گرفت، کنجکاوی درباره نوع ساخت و طریقه عملکرد پنل های خورشیدی جاده ای می باشد، البته همچنان افراد عادی میتوانند با تحقیق و پرسش از سازندگان به پاسخ کنجکاوی های خود در این رابطه دست پیدا کنند، اما ظاهرا سارقین این ماجرا بنا به دلایلی تمایل به اینکار نداشتند.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت تبلت فور یو محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس