از ماه ها پیش، اطلاعات تائید شده و تائید نشده در زمینه CPU های Pinnacle Ridge را برای شما عزیزان منتشر نمودیم؛ سری دوم پردازنده های RYZEN با بهبودهایی که AMD در آنها اضافه کرده است، با چیپست های سری ۴۰۰ راهی بازار خواهند شد. حال یکی از شرکای ژاپنی از عرضه این CPU ها در ماه مارچ سال جاری سخن می گوید. ساختار آنها از لیتوگرافی ۱۲ نانومتری تولید شده است و این پایانی بر لیتوگرافی ۱۴ نانومتری هسته های ZEN است. توان حرارتی (TDP) این محصولات در بازه ۶۵ الی ۹۵ وات قرار می گیرد و همگی آنها برای کلاس دسکتاپ خانگی طراحی شده اند.

     Pinnacle Ridge ها نیز تنها از رم های DDR4 پشتیبانی کرده و AMD ادعا می کند که پرفورمنس IPC در آنها حتی تا ۵۰ درصد نیز افزایش پیدا کرده است. مادربردهای کنونی AM4 با تزریق یک بروزرسانی BIOS قادر به پشتیبانی از APU های Raven Ridge و پردازنده های Pinnacle Ridge خواهند بود. ظاهرا در CPU های Pinnacle Ridge نیز خبری از پردازشگر گرافیکی مجتمع نبوده و کاربران به ناچار می بایست از یک کارت گرافیک مجزا در سیستم استفاده نمایند. این محصولات از معماری جدید هسته های ZEN با نام ZEN 2 بهره می برند که می توان آنها را به نوعی گونه های Refresh نیز خطاب کرد.

    برخی از متخصصان امیدوار هستند تا AMD پشتیبانی زنجیروار سوکت AM4 را حتی تا سال ۲۰۲۰ نیز ادامه دهد که البته با توجه به کاهش سود تولید کنندگان مادربرد، این مسئله بعید به نظر می رسد. اما چیزی که در حال حاضر روشن است، پشتیبانی از چیپست های سری ۳۰۰ شرکت AMD از پردازنده های Pinnacle Ridge است.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت تبلت فور یو محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس